• MARTİN MS 500 A
 • MARTİN MS 500 AAP
 • MARTİN MS 521 K
 • ROM MS 200 İÇ-A
 • ROM MS 200 K-A
 • ROM MS 220 K
 • ROM MS 250
 • ROM MS 250 K
 • Konferans Koltuğu

  Konferans koltuğu, konferanslara özel olarak tasarlanmıştır. Sinema gibi yerlerde daha çok siyah derili koltuklar tercih edilirken konferans koltuklarının renginin kırmızı olduğu görülmektedir. Konferans koltukları, uzun süreli oturumlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı konferanslar, diğerlerine oranla çok daha uzun sürebilmektedir. Bu sebepten dolayı konferans koltukları üretilirken ilk olarak seyircilerin rahatlığı göz önüne alınır. Eğer koltuklar yeteri kadar rahat olmazsa, seyirciler gösteriyi baştan sona kadar izlemekte çok zorlanacaktır. O yüzden bütün konferans koltuğu üreticilerinin en çok dikkat ettiği unsur rahatlıktır.

  Bu durum sinemalar için de geçerlidir. Sinema koltuklarının seyirciyi rahatsız etmesi istenmeyecek bir durumdur. Filmin baştan sona kadar izlenebilmesi için kesinlikle koltuk konforunun üst düzeyde olması gerekir. Araştırma şirketleri tarafından yapılan çalışmalara göre koltukları rahatsız bulan seyirciler, henüz gösteri bitmeden salonu terk etmektedir. Yani müşteri memnuniyetini gerçekten önemseyen firmalar için bu durum çok önemlidir. Koltuklardan rahatsız olarak salonu terk eden müşteriler, muhtemelen bir daha aynı salonu tercih etmez ve bu da firmaların müşteri kaybetmesine neden olur.

  Konferans Salonu Koltuğu

  Günümüzde birçok konferans salonu koltuğu üreten firma vardır. Bu koltukların birçok modeli ve çeşidi vardır. Konferans salonu koltuğu, seyircilerin rahat etmesini sağlamalıdır. Şu an salonlarda en çok bardaklı konferans koltuğu tercih edilmektedir. Bardaklı konferans salonu koltuklarının yanı sıra ahşap koltuklar da oldukça revaçtadır. Konferans salonu koltuklarının kaliteli kumaş ve iç malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Konferans salonu koltuğu alan firmalar veya kişiler, koltuğun kullanım süresine de çok dikkat etmelidir. İyi bir konferans salonu koltuğunun uzun yıllar boyunca hizmet vermesi gerekmektedir.

  Bazı konferans salonlarında bilgi amaçlı not tutan insanlar olabilmektedir. Bu gibi durumlar için salonların özel olarak stokta kolçaklı konferans koltuğu bulundurması tavsiye edilir. Bu tarz koltuklar aslında seminerlerde kullanılır fakat bazen konferans salonlarında da bu tarz koltuklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu koltuk modeli sayesinde konferans katılımcıları, konforlu bir şekilde verilen bilgileri not alabilir. Bu tarz koltuklara okullarda ya da çeşitli eğitim yerlerinde de rastlamak mümkündür.

  Sinema Salonu Koltuğu

  Sinema salonu koltukları, genelde diğer salondaki koltuklardan çok daha rahat olmaktadır. Sinema, bir eğlence yeri olduğu için rahatlığa ekstra önem verilmektedir. Seminer ve konferans gibi salonlardaki koltuklar, genelde sinema koltuklarının bir alt versiyonu olur. Sinema salonu koltuklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Normal sinema odalarında genelde en alt versiyon sinema koltuklarının olduğu görülür. Bu koltuklar, kırmızı renkte olur ve çok bir özelliği yoktur. V.I.P sinema salonlarında ise çok daha lüks sinema koltuklarına denk gelinmektedir. Bu tarz koltuklar ise hem görünüş hem de rahatlık açısından diğer sandalyelerden çok daha üstün durumdadır.

  Konferans Koltuğu Modelleri

  Ahşap Konferans Koltuğu: Bu tarz koltuk modellerinin gövdesi genelde metal profillerden oluşmaktadır. Ahşap konferans koltuklarının birçoğu sade renge sahiptir. Ahşap koltuklar, genelde sade bir görünüme sahip olur. Konferans salonlarında genelde ciddi konular tartışıldığı için parlak renkli koltuklar tercih edilmez. Bu koltuk modelinde alev almaz ahşap kumaşları tercih edilmektedir. Önce kumaşa lamine işlemi uygulanır, daha sonra ise makinede dikiş ile şekil verilir. Koltukların sırt arkası ve kol üstü kısımları ise masif ahşaptan oluşur. Koltukların rahatlık seviyesi ise tatmin edici düzeydedir.

  Martin Konferans Koltuğu:  Martin konferans koltukları, diğer koltuklara göre daha çok kullanılmaktadır. Bu tarz koltukların tercih edilmesindeki en büyük sebep oldukça şık olmasıdır. Eğer konferans salonunda şık koltuklar görmek istiyorsanız, seçebileceğiniz en iyi model Martin konferans koltuğu modelidir. Bu tarz koltuklar, birçok kişi tarafından günümüzdeki en iyi konferans koltuklarından birisidir. Koltuğun iskeleti metalden üretilmiştir. Koltuğun yüzeyi ise alev almayan kumaşlardan yapılmıştır ve müşterinin isteğine göre döşeme yapılır. Döşeme konusunda çok fazla renk çeşidi olduğu için zor beğenen birisi olsanız bile bu sayede endişelenmenize gerek kalmıyor. Martin konferans koltukları, paslanmaya karşı en iyi koltuklardan birisidir. Bu koltuklar çok zor pas tutar çünkü metallerin yüzeyi toz boya ile kaplanmıştır. Toz boyalar sayesinde koltuğun hem ömrü uzar hem de paslanma süresi. Ayrıca bu koltuk, görünümündeki şıklığın büyük bir kısmını yine toz boyalara borçludur.

  Rom Konferans Koltuğu: Rom konferans koltukları, kullanıcılar tarafından en çok ilgi gören modellerden birisidir. Bu koltuklara isteğe göre yazı tablaları eklenebilmektedir. Konferanslarda sık olmasa da bazen not alınabiliyor. Bu sebepten dolayı rom konferans koltuğu modellerine yazı tablası ekletebilirsiniz. Yazı tablalı rom konferans koltukları, diğer tablalı koltuklara göre daha az yer kaplar ve bu yüzden daha çok tercih edilmektedir.

  Konferans Koltuğu Fiyatları

  Günümüzde konferans koltuğu üreten birçok firma vardır. Bu firmaların her birinde önceden belirlenmiş fiyat politikaları bulunmaktadır. Bu fiyat politikaları, firmaların ettiği kar marjına ve zarara göre şekil bulmaktadır. Doğal olarak her firmanın koltuk fiyatları birbirinden farklıdır. Üretici firmaların birçoğu, konferans koltuklarını toptan bir şekilde satmaktadır. Bu sebepten dolayı fiyatlar sizin almak istediğiniz adete göre değişecektir. Firmalar, çoklu alımda adete göre fiyat belirler. İyi bir araştırma yaparak ve birkaç firmadan teklif alarak konferans koltuğu fiyatları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Satın alım yapmadan önce birden fazla firmadan fiyat teklifi almanızda fayda vardır.

  konferans salonu koltuğu
  konferans koltuğu modelleri
  konferans koltuğu fiyatları
  konferans salonu
  sinema koltuğu
  sinema salonu koltukları