• Heraklite Ahşap Yünü Panelleri

  Heraklite ahşap yünü, akustik tavan ve duvar kaplama modellerinde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Bu malzemenin içeriğinde çimento ve kavak ağacı lifleri bulunmaktadır. Heraklite ahşap yünü, bir çeşit ses yalıtım malzemesidir. Bu ahşap yünü, iki malzemenin karışımından meydana gelir. Bu iki malzeme karıştırıldıktan sonra pres işlemine alınır ve çeşitli makinelerden geçirilir. Bu sayede tamamen kullanıma hazır hale gelmektedir. Heraklite ahşap yünlerine çok fazla ilgi duyulmaktadır. Bu yünler, sadece panellerde ve kaplama modellerde görülmez. Heraklite ahşap yünü, aynı zamanda ısı kalkanı gibi de kullanılabilir. İçeriğinde bulundurduğu malzemeler sayesinde olası bir yangın afetinde yapıları koruyabilmektedir. Uluslararası standartlara göre yapılan bilim çalışmalarında Heraklite ahşap yününün alev temasında tutuşmadığı tespit edilmiştir. Heraklite ahşap yünü, yangına tepki sınıfının b1 aşamasında yer almaktadır.

  Ahşap paneller, bir nevi yansıtıcı panel olarak da bilinirler ve genelde yapı şekilleri delikli olur. Bu tarz paneller, kapalı ortamlarda gürültüyü yansıtır. Akustik özelliği olan modeller çok daha iyidir ve genelde en çok onlar tercih edilir. Akustik ahşap panel sayesinde kaliteli ses uyumu sağlayabilir ve sesin düzenlenmesine ekstra bir katkıda bulunabilirsiniz. Delikli ve derizli olan modeller genelde tavanda kullanılmaktadır. Düz paneller ise genelde stüdyo tarzı yerlerde kullanılır. Tabii bu tamamen bir tercih meselesidir, sonuç olarak her model hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir.

  Ahşap paneller, kendi içerisinde birçok sınıfa ayrılmaktadır. Yani çok fazla ahşap model panel bulunmaktadır. Bu modellerden en çok tercih edileni ise Heraklite ahşap yünü paneldir. Heraklite ahşap yünü panelin çok fazla tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Mesela, bu tarz ahşap yünlü modeller sadece ses yalıtımı sağlamak ile yetinmezler, aynı zamanda ısı yalıtımında da kullanılabilmektedir. Heraklite ahşap yünü paneller, nem ve küf gibi olumsuz şartlardan neredeyse hiç etkilenmezler ve yanmaz özellikler vardır. Uluslararası yapılan çalışmalar ile bu özelliklerin doğruluğu kesinleştirilmiştir.

  Ahşap yünlü panellerin birçoğu akustik ve inşaat sektöründe boy göstermektedir. Tavan ve duvar gibi ses yalıtımlarında kullanılan Heraklite ahşap yünü paneller, elli yıldan fazla bir süredir üretilmektedir. Aynı zamanda bu paneller sayesinde kullanım alanlarınızı iyileştirebilir, konfor seviyesini arttırabilirsiniz. Heraklite ahşap yünlü paneller, kullanım alanlarının çevresel sağlığına dikkat edilerek üretilmiştir. Yani eğer çevre sağlığına dikkat ediyor ve binanızın iç koşullarını iyileştirmeyi hedefliyorsanız, tercihiniz kesinlikle heraklite ahşap yünlü paneller olmalıdır.

  Ayrıca Heraklite levhalar ile katlar arasında güvenilir ses ve ısı yalıtımına sahip olabilirsiniz. Bu levhalar, genelde hastane, okul ve sinema tarzı yerlerde kullanılmaktadır. Tabii bazen modern çiftliklerde ve plaj gibi turistik yerlerde kullanıldığına da rastlanmaktadır. Son olarak bu levhalara, çoğunlukla tesislerin ara duvarları ve zeminlerinde rastlanmaktadır.

  Ahşap Yünü Panel Modelleri

  Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte birçok akustik panel modeli üretilmiştir. Celenit Akustik Levha, son dönem teknolojisi ile birleşerek panel kullanıcılarının gözdesi olmuştur. En çok tercih edilen panel modellerinin başında Celenit gelmektedir. Celenit akustik levha, ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu levhaya,  genelde duvar ve tavan kaplamalarda denk gelinmektedir.

  Celenit akustik levhanın dekoratif özellikleri, onu eşsiz kılıyor. Şık görünüme önem veren kişilerin en çok tercih ettiği model Celenit akustik levhadır. Bu tarz levhalar, genelde kafe, toplantı salonu, sinema ve restoran gibi yerlerde kullanılmaktadır. Gürültünün çok fazla olduğu yerlerde de bu tarz levhalar tercih edilmektedir. Özellikle ofis ve toplantı salonu gibi yerlerde Celenit akustik levha ’ya denk gelebilirsiniz.

  Tabii Celenit akustik levhaların dışında birçok farklı model bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile panel modellerindeki çeşitlilik de artmıştır. Kumaş kaplı paneller, günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Bu panellerin özelliği, oldukça renkli ve şık olmasıdır. Eğer kullanım alanızın renkli ve şık olmasını istiyorsanız kumaş kaplı panel modeli tercih edebilirsiniz. Tabii bu panel modelinin tek özelliği şık ve renkli olması değildir. Bu paneller ile ses karışıklıklarını giderebilirsiniz. Bu sebepten dolayı akustik mekânlarda en çok kullanılan panel modellerinden birisi kumaş panelleridir.

  Ofislerde en çok kullanılan panel modellerinden birisi ise akustik paravandır. Adından da anlaşılacağı üzere istenilen yerde bölme için kullanılabilmektedir. Bu tarz modüler paravanlar, dekoratif ve ses akustiği özellikleri ile en çok kullanılan paneller listesine girmektedir. Ayrıca farklı renk alternatifleri de olduğu için ofis çalışanları tarafından çok sevilmektedir. Kendilerine ait bir alan isteyen ofis çalışanlarının birçoğu, bu tarz modüler paravanları tercih etmektedir.

  Ahşap Yünlü Panel Fiyatları

  Günümüzde ahşap yünlü panel üreten birçok firma bulunmaktadır. Her bir firmanın kendine özel olarak belirledikleri bir fiyat politikası vardır. Firmalar, bu fiyat politikalarını elde ettikleri kar ve zarar oranına göre belirlemektedir. Ayrıca firmanın ödediği kira bedelleri de bu fiyat politikalarını etkilemektedir. Günümüzde birçok panel üreten firma olduğu için sadece tek bir yerden fiyat teklifi almanız önerilmez. En az üç veya dört adet firmadan teklif alarak bu teklifleri kendi bütçenize göre değerlendirebilirsiniz. Ahşap yünlü panel fiyatları, metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Bu panellerin metrekare fiyatı minimum 75 Türk lirasından başlamaktadır. Tabii fiyatlar her geçen gün değişebildiği için minimum fiyatın altında veya üstünde bir fiyat da bulmanız oldukça normaldir.

  Heraklite ahşap yünü Panelleri
  ahşap yünü
  ahşap yünü Panel