• Ses yalıtımlı akustik kapı modelleri ve fiyatları konusundan üretici olan firmamız son teknoloji ünler ile ses yalıtımı konusundan oldukça verimli ünler üretmektedir. Gürültülü ofis alanları yada çalışma ortamları, hastaneler, okullar, oteller, konferans salonları gibi bir çok alanda se yalıtımlı akustik kapı modelleri ile desteklenmektedir.

  Akustik Kapı

  Toplu olarak yaşanılan ortamlarda oluşan ses sinyallerinin yanı sıra eko ve yankılanma gibi durumlarda akustik kapılara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle ses stüdyolarında en çok tercih edilen akustik kapı, stüdyoların ses yalıtımlarının tamamlayıcısı olarak işlev kazanır. Bu sayede ortamdan dışarıya aktarılan seslerin kalitesi artar. Yüksek teknik kalitesi ve teknoloji aygıtı ses emiş gücüyle kapı; içerideki sesi dışarıya iletmediği gibi içerde oluşan sesin de dışarıya geçmesini, ses parazitlerinin oluşmasını engellemektedir Farklı renk tasarımları ile salon ve mekân dekorasyon dizaynınız için de son derece uyumlu ve kullanışlıdır.

  Akustik Kapı Fiyatları

  Akustik yalıtımla muhafaza edilen kapıların her biri özel malzemelerle imal edilmiştir. Tasarım kalitesi bakımından oldukça kullanışlı ve dayanıklı olan, farklı kalınlıkta üretilen modellerin akustik kapı fiyatları değişmektedir. İç kısmında kullanılan taş yünü, parazit seslerin yutulmasında son derece fayda sağlamaktadır. Ses kirliliğinin olduğu ortamlarda duvardan tavana kadar oda ve çevresi için yalıtımlı kapılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kapıların ölçüsüne göre özel tasarım akustik kapı modelleri teknik kalitesi yüksek firmalar tarafından güvenlik esası gereğince özenle üretilmektedir.

  Ses Yalıtımlı Kapı

  Ses yalıtımı gerektiren, yalıtımı daha önceden yapılmış mekânlarda ses yalıtımlı kapı modelleri tercih edilmektedir. İstenilen ortamı daha konforlu ve kullanışlı hale getirmek için kapının yalıtım malzemesinden üretilmesi gerekir.  Normal özelliklere sahip olan kapılar ses dalgalarını dış ortama çok hızlı bir şekilde iletmektedir.  Ses yalıtımlı kapı yalıtımlı mekânlarda kullanım amacına uygun olarak kalın kanat yapılarıyla tasarlanmıştır. Kapı; masif serenli ve ses kesme amacına uygun şilteler kullanılarak imal edilmiştir. Özellikle konferans salonları televizyon stüdyoları, sinema salonları ve radyo stüdyoları gibi farklı ortamlar için kullanılmaktadır.

  Ses Geçirmez Kapı

  Toplumsal hayatın giderek daha kalabalık bir hale gelmesi daha çok gürültü sesin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Ses geçirmez kapı bu gürültülü seslerin, bitişik duvarlarından çevreye yayılmasını engellemektedir.  Dış yüzeyi; ses sinyallerinin yayılmasını önleyen, iç yüzeyinde özel ses emici malzemelerle tasarlanmıştır. Ses dalgalarına duyarlı kapı, sesin minimum seviyelere indirgenmesine olanak sağlamaktadır. Ahşap ses geçirmeyen kapılar genellikle konferans, sinema ve film salonlarındaki sesin dinleyicinin kulağına daha net ve iyi bir şekilde duyulması için tercih edilmektedir. Bu kapılar sadece sesi değil, bunu yanı sıra hava, ışık gibi ortamdaki diğer materyallerin de çevreye yayılmasını önlemektedir.

  Çelik Kapı Ses Yalıtımı

  Ortamdaki git gel ses dalgalarını kendi içinde kırarak gürültü kirliliğini engelleyen yalıtım sistemleridir. İzolasyon malzemesi kapı gövdesinde, mobilya kaplamasının arasında olacak şekilde kullanır. Çelik kapı ses yalıtımı sünger maddesiyle duvar ya da tavanda bulunan duvarın yüzeyine yapıştırılır. Çelik ya da ahşap kapı karkas ile 5 cm. hava boşluğu olacak şekilde alçıpan ile kapatılmalıdır. Ses yalıtımı gerekli görüldüğü takdirde zemin uygulama alanlarında da kullanılabilmektedir. Çelik kapı sistemi için yüksek teknoloji aygıtı kasa ve pervazlar, 4×4 Security hizmeti, aksesuar –kaliteli kanat sistemi, multi iç kol aksesuarı, test rapor ve belgeleri dâhilinde profesyonel teknik bir hizmet uygulaması sunulmaktadır.

  Kapı Ses Yalıtımı

  Sesi aynı oda içinde daha rahat bir şekilde hapseden ve dışarıya ses dalgası iletmeyen kapı ses yalıtımı, yalıtım malzemesinden üretilmiştir. Ortamdaki sesi hapseden özelliği sayesinde akustik ses ortamı sağlanarak, kapılanı ebatlarına göre gerekli montaj işlemleri yürütülmektedir. Kapı ses yalıtımı gürültü kirliliğini önleyerek ortamda oluşan yüksek ses düzeyini içine hapseder. Kalabalıkların çevreye verdiği ses rahatsızlığını önlemek için izolasyon çalışması yürütülür. Duvar, taban zemin, ses izolasyon kapı izolasyon sistemi için kullanılan malzemelerin başında gelir. Ses yalıtımı sistemi sadece mekanda oluşan ses dalgalarını engellemez aynı zamanda kullanıcıların daha sağlıklı ve psikolojik konfor içinde rahat yaşamalarına hizmet eder.

  Ses Geçirmeyen Kapı Fiyatları

  Özel kalınlığa sahip olan ve dış yüzeyinde yalıtım kaplamalar olan ses geçirmeyen kapı fiyatları her bir kapı modelinin ölçüsü ve çeşidine göre değişmektedir. İç kısmında kullanılan taş yünü, parazit sesleri yutarak ortamı sessizleştirerek rahatlatır. Duvar ve tabanların yapısı kadar kapıların yalıtımlı olması da sesi iletme noktasında son derece önemlidir. Tam bir takım halinde satışa sunulan aksesuar parçalar kapının malzeme türüne göre değişirken, ses geçirmeyen kapıların fiyatlarında da farklılıklar bulunmaktadır. Ahşap malzeme üretilen ses geçirmeyen kapılar, metal malzemeden üretilen kapılara göre çok daha ekonomiktir.

  Kapı İzolasyonu

  Mekanlardaki kalabalıklardan çıkan ses dalgaları kısa bir süre sonra dışarıya aktarılarak sağlıksız bir ortam yaratır. Psikolojik olarak ta son derece rahatsız edici bu durum için kapı izolasyonu kullanılarak kapılarak ebatlarına göre yapıştırılır. Kapı izolasyonu, sadece gürültülü kirliliğini önlemez aynı zamanda ortamdaki ısıyı daha dengeli hale getirerek oda ve mekânların sıcak bir şekilde muhafaza edilmesine yardım eder.  İzolasyon işlemi ses, ısı yalıtım kontrolü sağlayarak kişilerin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşamaları için hizmet eder.

  Kapı Yalıtımı

  Kapıların salona bakan yüzü için ya da taleplere uygun olarak her iki yüzey için de akustik yüzeyli yalıtım malzemesi ile kaplanabilir. Kapı yalıtımı  %90 ses yalıtımı gerektiren alanlar için kolayca uyum sağlar. Kapı yalıtım teknik araçları fraklı renk alternatifi ve ebat seçimiyle tüm dekorasyon ve mekânlarınızla uyum sağlar. Kullanacağınız mekânın kapı ebatları için özel olarak tasarlanan yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Masif 50 mm ve 70 mm kanat kalınlığa sahip olan serenli içinde ses kesici özelliğe sahip şiltelerle kapı yalıtımı malzemeleri kullanılır. Kapı ses yalıtımı için, özel dizayn edilen parçaları takım halinde kullanabilir, ortamın ses ve ısı dengesini güvenle koruyabilirsiniz.