• Akustik duvar panelleri ile birçok avantaj elde etmek mümkündür. Öncelikle bu ürünler sayesinde ortamdaki seslerin daha net anlaşılması sağlanabilir. Bir toplantı anında veya bir görüşme sırasında asıl konuşulan kişinin duyulmaması ve seslerin sürekli olarak birbirine karışması akustik bir sorundur. Bu sorunu aşmak için kullanılabilecek en önemli ürün akustik duvar panelleri olarak göze çarpıyor. Bu ürün sayesinde ortamdaki gereksiz gürültüyü önleyebilir, dağılan ses dalgalarının yansıma yaparak gürültüye dönüşmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca akustik duvar panelleri ile uygulama alanlarında çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İşlevsel olması ve dekora da destek vermesi bu ürünlerin çok sık tercih edilen ürünler arasında yer almasını sağlıyor. Dikkat edilecek bazı özel noktalar ile harika bir seçim yapmak mümkünüdür. Sonucunda ise harika düzeyde ses yalıtımı sağlayan, akustik olarak mükemmel bir mekâna kavuşabilirsiniz.

  Akustik Duvar Kaplama

  Yapılacak olan akustik duvar kaplama işlemi ile ortamdaki seslerin daha anlaşılır hale gelmesini sağlamak mümkün. Gürültü insan bedenini yoran en büyük etkenlerden birisidir. Bu gürültüyü önlemenin ise çeşitli yolları vardır. Ortamdaki gereksiz seslerin soğurulmasını sağlamak ve asıl gerekli olan konuşmanın gerçekleşmesine zemin hazırlamak için akustik duvar kaplama işlemi yapılabilir. Bu işlem sayesinde ortamdaki istenmeyen seslerin duvara çarparak yansıma yapması ve sonrasında gürültüye dönüşmesi engellenebilmektedir. Bu işlem kumaş ve ahşap uygulamaları şeklinde yapılabilmektedir. Kaplama yapılırken genel olarak kumaş ile akustik duvar kaplama işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede ortamdaki ses şiddeti kontrol altına alınır. Dekoratif olarak da güzel bir görünüm kazandırmak ve duvarlara farklı havalar katmak için özel kaplama kumaşları tercih edilebilir. Bu kumaşlar birçok avantajı beraberinde getiriyor.

  Akustik Kumaş Duvar Kaplama

  Öncelikle yüksek performans sunan ürünler ses düzeylerini en iyi seviyede ayarlıyor. Buna ek olarak mimari ile uyumlu modeller sayesinde dekoratiflik mümkün kılınıyor. Diğer bir avantaj ise tamamıyla özel imal edilen bu ürünler sayesinde mekanınıza özgü çözümler üretilmesidir. Buna ek olarak yankılama olayları da minimize ediliyor. Ortamdaki sesin yankı yaparak dağılması ve dinleyicileri rahatsız etmesi de bu ürünler ile ortadan kaldırılıyor. Ürünlerin tamamında özel renkler ve kumaş dokuları kullanılıyor. Bu ise sıradan kumaşlara göre daha etkili bir soğurma elde edilmesini sağlıyor. Yanmayan bu kumaş güvenlik önlemlerinin de en üst seviyeye çıkmasını sağlıyor. Herhangi bir yangın durumunda alev almayan yapısı sayesinde yangının büyümesini önleyen ürünler bu açıdan da sıklıkla tercih edilmektedir.

  Akustik Duvar

  Kaplama yerine direkt olarak duvar da akustik tercih edilebilir. Akustik duvar içerdiği modeller ve delikli yapı sayesinde görevini başarıyla yerine getiriyor. Duvarın yapısında yer alan delikler ve derz boşlukları ürünün işlevini en kaliteli şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor. Bir toplantı salonunda akustik duvar uygulaması yapıldığı düşünülürse ortamda konuşan diğer kişilerin sesleri emilim yoluyla en aza indirgenecektir. Konuşma yapacak kişinin bulunduğu yerde yapılan yansıma hareketleri ile tüm ses alana yayılacaktır. Bu sayede daha kolay ve etkili iletişim sağlamak mümkün olacaktır. Akustik duvar bu noktada başarıyı getiriyor. Harika bir deneyim sunuyor. Yapılacak uygulama ile ortamdaki istenmeyen seslerden kurtulmak mümkün oluyor. Ayrıca iletişimin artırılması ve sorunsuz bir görüşmenin gerçekleştirilmesi de bu ürünler yardımıyla mümkün olabilmektedir.

  Akustik Duvar Panel Fiyatları

  Fiyat açısından modele göre farklılık oluşabilmektedir. Ayrıca ürünün yapısındaki ufak değişiklikler de akustik duvar panel fiyatları artışına veya azalmasına neden olabilir. Ürün modelini belirledikten sonra fiyat araştırması yapmak mümkün. Siz de öncelikle uygulama yapacağınız alanı belirlemelisiniz. Bu belirleme işleminin ardından ürün seçimine geçebilirsiniz. Bazı durumlarda ahşap bazı durumlarda kumaş akustik önlemler tercih edilebilir. Duvar yapısının ahşap için çok uygun olmadığı yerlerde kumaş ile kaplama yapılabilir. Akustik duvar panel fiyatları bu uygulama türüne göre değişecektir. Ayrıca ürün kalitesi de bir diğer önemli faktördür. Ürünün kaliteli olması, boyasının uzun yıllar dayanacak yapıda olması ve ürünün yapısı itibariyle sesi en üst seviyede emecek olması akustik duvar panel fiyatları değişkenliklerine sebep olabilir. Burada fiyattan ziyade ürünün işlevselliği dikkate alınarak karar verilmesi önem taşıyor. Eğer yeterli düzeyde ses yalıtımı sağlayacak bir ürün tercih edilirse başarılı sonuçlar almak mümkün olacaktır.

  Akustik Duvar Panel Modelleri

  Farklı birçok akustik duvar panel modelleri mevcuttur. Bu modeller içinden mekâna en uygununu seçtikten sonra uygulamaya geçilebilir. Model seçimi yapılırken istenilen akustik özellikler dikkate alınmalıdır. Bazı alanlarda akustik düzeyin en üst seviyede olması istenirken bazı durumlarda orta düzey ses emilimi fakat biraz daha şık görünüm tercih edilebilir. Bu gibi durumlara göre akustik duvar panel modelleri daha sık tercih edilebilir. Ayrıca ortamdaki ses dağılımını yönetmek adına belirli noktalara uygulamalar bölgesel olarak yapılabilir. Konferans salonlarında seyirci kısmında duvarlarda uygulanacak bu yöntem ile konuşmacının sesinin en arka sıralara kadar mikrofon olmasa dahi ulaşması sağlanabilir. Ayrıca seyirciler arasındaki ufak konuşmaların bile toplantı gidişatını olumsuz etkileyeceği ortadadır. Bu tarz sorunların da yaşanmaması adına özel delikli modeller tercih edilebilir. Eğer duvar uygulamaya müsait değilse bu durumda kaplama yapılabilir. Kaplama ile de benzer etkileri görmek mümkündür. Kaplama yapıldığında ses direkt olarak emilecektir. Akustik duvar panel modelleri ise konuşmacının sesinin dağılmadan tüm kullanıcılara ulaşmasını sağlayacaktır.