• Akustik zemin kaplama, ses yalıtımını mükemmel derecede uygulayan ve gürültü problemini kökten çözen dekorasyon ürünlerine verilen isimdir. Genel olarak gürültü sorunu yaşanmaması gereken tüm alanlarda tercih edilmektedir. Huzur evi, konferans salonları, anaokulları ve hastane gibi yapılar, akustik zemin kaplamanın en çok tercih edildiği noktalardır. Akustik zemin kaplama, farklı kalınlıklarda değişik dekor düzenlemeleri üzerine kurulabilmektedir. Rulo şeklinde yere monte edilen zemin kaplama sistemleri, heterojen bir yer kaplaması türüne örnektedir. Farklı alanda aynı boyutlarda zemin kaplamasının yer alması, gürültü sorununu kökten çözmek için olmazsa olmaz özellikler arasında yer almaktadır. Ses tutma kabiliyeti yüksek olan akustik zemin kaplama, dışarıdan gelen hiçbir gürültüyü de içeriye almamak için tasarlanmaktadır.

  Akustik Zemin Kaplama

  Genel olarak 2mm boyutundan daha kalın şekilde üretilmektedir. Bu durum, farklı odalar için değişik gösterse de kesintisiz bir ses yalıtımı için 2mm standart olarak belirlenmiştir. Rulo olarak dizayn edilen zemin kaplamaları, kuvvetli yapıştırıcılar ile alüminyum bir platform üzerine serilmektedir. Daha sonra özel yapıştırıcılar ile monte edilmesinin ardından işlem tamamlanmaktadır. İşlevselliğin estetik bir çizgide buluştuğu akustik zemin kaplama modelleri, profesyonel dizayn firmaları çapında sunulabilmektedir. Kaliteli bir firmadan hizmet alınması oldukça önemlidir. Zahmetli ve dikkat gerektiren bir işlem olan akustik zemin kaplama, işinin ehli ustalar tarafından tek bir günde bitirilebilmektedir.

  Akustik Zemin Kaplama Fiyatları

  Ekonomik özellikleri ile dikkat çekmekte olan akustik zemin kaplama fiyatları, her kesimden insan tarafından tercih edilmektedir. Ses yalıtımının önemli olduğu kamu kurumlarından standart evlere kadar birçok alan için kullanışlı ve rahattır. Akustik zemin kaplama fiyatları, m2 cinsinden ölçülmektedir. Uygulama ve işçilik ücreti ayrı olacak şekilde m2 ile fiyat belirlenmektedir. Ayrıca akustik zemin kaplama fiyatları için model ve estetik farklılıkları da oldukça önemlidir. Estetik kaygının fazla olduğu alanlar için fiyat skalası yükselirken yalnızca yalıtımın önemli olduğu noktalarda fiyat aralığı daha düşük olmaktadır. Profesyonel şirketlerden alınan zemin kaplama modelleri, işçilik ve kaliteli uygulamalar neticesinde daha yüksek olmaktadır. Fakat daha standart markalardan düşük fiyatlara hizmet alabilmekte mümkündür.

  Tercih edilmesi gereken akustik zemin kaplama fiyatları, profesyonel markalardan edinilmekte olan ihtiyaca en uygun meblağlardır. Zemin bölümünde yer alan katman sayısı, fiyat skalasını etkileyen özellikler arasında yer almaktadır. Çift katmanlı zemin montajı daha yüksek fiyatlarla sunulurken tercihen tek katmanlı akustik alanlar daha uygun fiyatlarla satın alınabilmektedir. Zemin modellerinin özellikleri göz gönüne alındığında işlevlerine göre oldukça ekonomik ve kullanışlı olduğu söylenebilmektedir. Genel olarak açıklama yapmak gerekirse m2 başına 50-10 lira arasında değişiklik göstermektedirler. En net bilgiye sahip olabilmek için ilgilendiğiniz firmanın resmi adreslerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Akustik Zemin Kaplama Modelleri

  Akustik zemin kaplama modelleri, kullanılacak alan ve odaya göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak alüminyum bir zemin üzerine monte edilen modeller, döşeme olarak değişiklik göstermedir. Öyle ki renk, görünüm ve biçim olarak her zevke uygun olarak işlenebilmektedir. Yeşim kaplama modellerinden pembe kaplamaya kadar pek çok zevke uygun modeli bulabilmek mümkündür. PVC zemin kaplama modelleri, işlevsel ve estetik olarak en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Sağladığı ses yalıtımı ve gürültü önleyici malzemeleri ile uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunabilmektedir.

  Restoran, sinema salonu, tiyatro alanları ve hastanelerde daha sık sunulan PVC akustik zemin kaplama modelleri, yıpranma ve aşınmaya da dayanıklı olduğu için güvenilir bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Ekonomik özellikleriyle dikkat çekmekte ve her kesimden insan için uygun meblağlarla sunulmaktadır. Katman olarak da değişiklik göstermekte olan akustik zemin kaplama modelleri, en fazla iki katmanlı olacak şekilde monte edilmektedir. İşlevselliği ve estetiğin bir araya geldiği akustik zemin kaplama modelleri hakkında en net bilgilere sahip olabilmek için ilgilendiğiniz firmanın resmi adresini ziyaret edebilirsiniz.